Gimnaziu - premii obtinute
an scolar 2015 - 2016

  • Concursul de Matematica REGALUL GENERATIEI XXI
    2015-2016

    NR. CRT

    NUME SI PRENUME

    CLASA

    PREMIUL

    1

    MINCU MIHAI

    VIII

    I

    2

    TUDOR ANDREI COSMIN

    VIII

    III 

    3

    VISAN VICTOR-STEFAN

    VIII

    MENTIUNE

    4

    BADULESCU ANDREI CATALIN

    VIII

    MENTIUNE 

    5

    BADULESCU VLAD ALEXANDRU

    VIII

    MENTIUNE 

    6

    ILIE RARES-STEFAN

    VIII

    MENTIUNE 

    7

    PANAIT ANDREEA-ALINA

    VII

    I (100p)

    8

    MARES CIPRIAN GABRIEL

    VII

    MENTIUNE

    9

    CRISTOVESCU SORINA-MIHAELA

    VI

    MENTIUNE

    10

    COSTEA ANDREI

    VI

    MENTIUNE

    11

    MARCU IONUT-ANTONIO

    V

    MENTIUNE

    Concursul The National Public Speaking Competition 2016

    Profesor îndrumator, Gabriela Vlad. 

    NR. CRT

    NUME SI PRENUME

    CLASA

    PREMIUL

    1

    Mares Ciprian

    VII

    II

    2

    Cristovescu Sorina

    VI

    III

    3

    Georgescu Alin

    VII

    III

    4

    Cârlan Alexandra

    VII

    MenTiune

    5

    DumitraÅx Bogdan

    VII

    MenTiune

    Concursul international MATHEMATICS WITHOUT BORDERS, 2016

    NR. CRT

    NUME SI PRENUME

    CLASA

    PREMIUL

    Medalie

    1

    Marcu Ionut Antonio

    V

    Gold

    2

    Costea Andrei

    VI

    Silver

    3

    Cristovescu Sorina Mihaela

    VI

    Silver

    4

    Riciu Bianca Alexandra

    VI

    Silver

    5

    Badulescu Andrei Catalin

    VIII

    Silver

    6

    Badulescu Vlad Alexandru

    VIII

    Silver

    7

    Mincu Mihai Daniel

    VIII

    Silver

    8

    Stefanescu Ioan Mihnea

    VIII

    Silver

    9

    Tudor Andrei Cosmin

    VIII

    Silver

    10

    Ilie Rares Stefan

    VIII

    Silver

    11

    Ciortan Andrei Valentin

    V

    Bronze

    12

    Tudor Iustin Nicolae

    V

    Bronze

    13

    Varlan Andreea Ingrid

    VI

    Bronze

    14

    Craciun Cristian George

    VIII

    Bronze

    15

    Ionescu Toma Stelian

    V

    Certificate

    16

    Stanciu Levi

    V

    Certificate

    17

    Birzan Adelin

    VII

    Certificate

    18

    Rosca Alexandru Nicolae

    VI

    Certificate

    19

    Dumitras Bogdan Andrei

    VII

    Certificate

    20

    Gaita Stefan Andrei

    VII

    Certificate

    21

    Moldoveanu Catalin Ionut

    VII

    Certificate

    22

    Ciortan Alexandru George

    VIII

    Certificate

    23

    Iliescu Andrei

    VIII

    Certificate

    Olimpiada de Limba Engleza
    faza judeteana 2016

    Prof. indrumator: Gabriela Vlad

    NR. CRT

    NUME SI PRENUME

    CLASA

    PREMIUL

    1

    Mares Ciprian Gabriel

    VII

    Mentiune

    NASA SPACE SETTLEMENT CONTEST 2016
    Concurs de proiecte, international

    prof. indrumator Dubet Irina

    NR. CRT

    NUME SI PRENUME

    CLASA

    PREMIUL

    1

    Anghelache Mihnea

    VIII

    III

    2

    Iliescu Andrei

    VIII

    III

    3

    Ionescu Andrei Cezar

    VII

    4

    Panait Andreea Alina

    VII

     III

    5

    Soare Cristian

    VII

    III

    Olimpiada Nationala de Matematica
    faza judeteana 2016

    profesori îndrumatori PREDA VIORICA si IONESCU LIDIA MIHAELA.

    NR. CRT

    NUME SI PRENUME

    CLASA

    PREMIUL

    1

    MINCU MIHAI DANIEL

    VIII

    I

    2

    TUDOR IUSTIN

    V

    II

    3

    TUDOR ANDREI

    VIII

    lI

    4

    MARCU IONUT ANTONIO

    V

    III

    5

    BADULESCU ANDREI CATALIN

    VIII

    III

    6

    VARLAN INGRID

    VI

    Mentiune

    7

    DUMITRAS BOGDAN

    VII

    Mentiune

    8

    IONESCU ANDREI

    VII

    Mentiune

    9

    BIRZAN ADELIN

    VII

    Mentiune

    10

    GAITA STEFAN

    VII

    Mentiune

    11

    BADULESCU VLAD ALEXANDRU

    VIII

    Mentiune

    12

    ILIE RARES

    VIII

    Mentiune

    13

    DUMITRESCU ANA MARIA

    VIII

    Mentiune

    14

    STEFANESCU IOAN MIHNEA

    VIII

    Mentiune

    Olimpiada de Limba si Literatura Româna
    etapa judeteana 2016

    prof. indrumator: Luminta TUDOR

    NR. CRT

    NUME SI PRENUME

    CLASA

    PREMIUL

    1

    OPREA KARINA-DARIA

    VIII

    I

    2

    DUMITRESCU ANA-MARIA

    VIII

    MENTIUNE

    Povestile Cangurului
    calificare la ETAPA NATIONALA 2016

    prof. indrumatori: Mariana UNGUREANU si Luminta TUDOR

    NR. CRT

    NUME SI PRENUME

    CLASA

    PREMIUL

    1

    TUDOR IUSTIN NICOLAE

    V

    I la nivel judetean

    2

    CRISTOVESCU SORINA

    VI

    I la nivel judetean

    3

    ILIE RARES

    VIII

    I la nivel judetean

    4

    TUDOR ANDREI COSMIN

    VIII

    I la nivel judetean

    FirSTep 2016
    Concurs de proiecte stiintifice

    NR. CRT

    NUME SI PRENUME

    CLASA

    PREMIUL

    1

    DUMITRAS BOGDAN

    VII

    ARGINT

    2

    MARES CIPRIAN

    VII

    ARGINT

    3

    BALAITA ALESSANDRA

    VII

    ARGINT

    4

    COSTEA ANDREI

    VI

    ARGINT

    5

    CIORTAN ANDREI

    V

    ARGINT

    6

    ILIESCU ANDREI

    VIII

    BRONZ

    7

    HISIL SELIM

    VIII

    MENtIUNE

    8

    PANAIT ALINA ANDREEA

    VII

    MENtIUNE

    9

    AYDIN MURAT

    VI

    MENtIUNE

    10

    VÂRLAN INGRID

    VI

    MENtIUNE

    Cangurul Lingvist, Lb. Engleza 2016 Calificare la proba de baraj
    PROBA NATIONALA

    prof. indrumator VLAD Gabriela

    NR. CRT

    NUME SI PRENUME

    CLASA

    PREMIUL

    1

    DUMITRAS BOGDAN

    VII

    I la nivel judetean

    2

    NITU ADRIANA

    V

    I la nivel judetean

    Concursul judetean de matematica Generatia 15

    NR. CRT

    NUME SI PRENUME

    CLASA

    PREMIUL

    1

    BADULESCU ANDREI-CATALIN

    VIII

    I

    2

    MINCU MIHAI-DANIEL

    VIII

    II

    3

    VISAN VICTOR-STEFAN

    VIII

    III

    4

    BADULESCU VLAD-ALEXANDRU

    VIII

    Mentiune

    5

    TUDOR ANDREI-COSMIN

    VIII

    Mentiune

    6

    ILIE RARES-STEFAN

    VIII

    Mentiune

    7

    DUMITRESCU ANA-MARIA

    VIII

    Mentiune

    8

    STEFANESCU IOAN-MIHNEA

    VIII

    Mentiune

    9

    GHITUN ALEXANDRU

    VIII

    Mentiune

    10

    MARES CIPRIAN-GABRIEL

    VII

     I

    11

    GAITA STEFAN-ANDREI

    VII

    III

    12

    BÎRZAN ADELIN

    VII

    Mentiune

    13

    SOARE CRISTIAN

    VII

    Mentiune

    14

    MARINESCU MIHAI

    VII

    Mentiune

    15

    IONESCU ANDREI-CEZAR

    VII

    Mentiune

    16

    PANAIT ANDREEA ALINA

    VII

    Mentiune

    17

    PANAIT DENIS-VALENTIN

    VII

    Mentiune

    18

    CRISTOVESCU SORINA-MIHAELA

    VI

    Mentiune

    19

    VARLAN ANDREEA INGRID

    VI

    Mentiune

    20

    MARCU IONUT-ANTONIO

    V

     I

    21

    CIORTAN ANDREI-VALENTIN

    V

    III

    22

    TUDOR IUSTIN NICOLAE

    V

    Mentiune

    Cangurul Matematician (etapa nationala)
    calificati la proba de baraj

    NR. CRT

    NUME SI PRENUME

    CLASA

    PREMIUL

    1

    ILIE RARES STEFAN

    VIII

    I la nivel judetean

    2

    TUDOR ANDREI

    VIII

    I la nivel judetean

    Cangurul lingvist – Limba germana 2016

    NR. CRT

    NUME SI PRENUME

    CLASA

    PREMIUL

    1

    CRISTOVESCU SORINA

    VI

    calificare la faza nationala, LOCUL I PE JUDET

    2

    MINCU MIHAI

    VIII

    locul I pe judet

    3

    CHIOTOROIU SARA MARIA

    V

    FOARTE BINE

    CONCURS INTERJUDETEAN DISCIPOLII LUI LAZAR
    MATEMATICA 2016

    NR. CRT

    NUME SI PRENUME

    CLASA

    PREMIUL

    1

    MARCU IONUT

    V

    I

    2

    MINCU MIHAI

    VIII

    I

    3

    GAITA STEFAN

    VII

    II

    4

    MARES CIPRIAN

    VII

    III

    5

    TUDOR IUSTIN

    V

    Mentiune

    6

    VARLAN INGRID

    VI

    Mentiune

    7

    BIRZAN ADELIN

    VII

    Mentiune

    8

    BADULESCU VLAD

    VIII

    Mentiune

    9

    ILIE RARES

    VIII

    Mentiune

    10

    TUDOR ANDREI

    VIII

    Mentiune

    CONCURS INTERJUDETEAN DISCIPOLII LUI LAZAR
    LB. ROMANA 2016

    NR. CRT

    NUME SI PRENUME

    CLASA

    PREMIUL

    1

    MINCU MIHAI

    VIII

    II

    2

    CRISTOVESCU SORINA

    VI

    III

    3

    BIRZAN ADELIN

    VII

    III

    4

    VISAN VICTOR

    VIII

    III

    5

    TUDOR IUSTIN

    V

    Mentiune

    6

    RICIU BIANCA

    VI

    Mentiune

    7

    DUMITRESCU ANA

    VIII

    Mentiune

    Concursul de matematica Memorial Gheorghe Mihoc
    Slobozia, 2016

    NR. CRT

    NUME SI PRENUME

    CLASA

    PREMIUL

    1

    MINCU MIHAI

    VIII

    I

    CONCURS DE CULTURA GENERALA
    Inter-Schools Quiz Contest LUMINA, 2016

    NR. CRT

    NUME SI PRENUME

    CLASA

    PREMIUL

    1

    CÂNDEA IOANA

    VIII

    III

    2

    ILIE RARES

    VIII

    III

    3

    TUDOR ANDREI

    VIII

    III

    OLIMPIADA NATIONALA DE MATEMATICA FAZA FINALA
    ETAPA PE TARA 2016

    NR. CRT

    NUME SI PRENUME

    CLASA

    PREMIUL Medalie

    1

    MINCU MIHAI

    VIII

    BRONZ

    Cangurul Lingvist, Lb. Engleza
    ETAPA NATIONALA, 2016

    NR. CRT

    NUME SI PRENUME

    CLASA

    PREMIUL

    1

    DUMITRAs BOGDAN

    VII

    II+tabara internatioanla la Arefu, jud Arges

    Lumina Math 2015-2016

    NR. CRT

    NUME SI PRENUME

    CLASA

    PREMIUL

    1

    MINCU MIHAI DANIEL

    VIII

    II

    2

    MARCU IONUT ANTONIO

    V

    III

    3

    TUDOR ANDREI

    VIII

    Mentiune

    4

    BADULESCU ANDREI CATALIN

    VIII

    Mentiune

    5

    STAFENESCU IOAN MIHNEA

    VIII

    Mentiune

    6

    MARES CIPRIAN

    VII

    Mentiune

    7

    VARLAN INGRID

    VI

    Mentiune

    8

    TUDOR IUSTIN NICOLAE

    V

    Mentiune

    9

    GAITA STEFAN ANDREI

    VII

    Mentiune

    10

    ILIE RARES-STEFAN

    VIII

    Mentiune

    11

    DUMITRAS BOGDAN

    VII

    Mentiune

    Concursul interjudetean Grigore Moisil
    editia a XI-a, 14 Mai 2016

    NR. CRT

    NUME SI PRENUME

    CLASA

    PREMIUL

    1

    Mares Ciprian

    VII

    III

    2

    Gaita stefan

    VII

    Mentiune

    3

    Bîrzan Adelin

    VII

    Mentiune

    4

    Dumitras Bogdan

    VII

    Mentiune

    5

    Mincu Mihai

    VIII

    II

    6

    Marcu Ionut Antonio

    V

    Mentiune

    7

    Tudor Iustin Nicolae

    V

    Mentiune

    CONCURS PRIETENII LUI PITAGORA
    14 MAI 2016

    NR. CRT

    NUME SI PRENUME

    CLASA

    PREMIUL

    1

    Ciortan Andrei

    V

    Mentiune

    2

    Riciu Bianca

    VI

    II

    3

    Vârlan Ingrid

    VI

    Mentiune

    4

    Ivan Olivia

    VI

    Mentiune

    5

    Marinescu Mihai

    VII

    I

    6

    Panait Robert

    VII

    Mentiune

    7

    Ionescu Andrei

    VII

    Mentiune

    8

    Tudor Andrei Cosmin

    VIII

    I

    9

    Ilie Rares

    VIII

    II

    10

    Badulescu Catalin

    VIII

    III

    11

    Badulescu Vlad

    VIII

    Mentiune

    12

    Visan Victor

    VIII

    Mentiune

    Olimpiada de Lectura si Abilitati de Viata, 2016

    prof. indrumator: Luminta TUDOR

    NR. CRT

    NUME SI PRENUME

    CLASA

    PREMIUL

    1

    Dumitrescu Ana Maria

    VIII A

    I

    2

    Oprea Karina

    VIII A

    M

    Olimpiada de Lingvistica, 2016

    prof. indrumator: Luminta TUDOR

    NR. CRT

    NUME SI PRENUME

    CLASA

    PREMIUL

    1

    Dumitrescu Ana Maria

    VIII A

    II

    2

    stefanescu Mihnea

    VIII A

    III

    Bîrzan Adelin

    VII A

    M

    Concursul National de Chimie Raluca Ripan
    etapa judeteana 2016

    NR. CRT

    NUME SI PRENUME

    CLASA

    PREMIUL

    1

    DUMITRAS BOGDAN

    VII A

    LOCUL 5 pe judet

    Povestile Cangurului (lb. româna) – Etapa Finala
    21 Mai 2016

    NR. CRT

    NUME SI PRENUME

    CLASA

    PREMIUL

    1

    CRISTOVESCU SORINA

    VI

    Locul I+ tabara internationala în Europa

    2

    TUDOR ANDREI COSMIN

    VIII

    Locul I+ tabara internationala în Europa

    3

    ILIE RARES

    VIII

    Locul II+ tabrara internationala la Arefu, Jud. Vâlcea

    Cangurul Matematician – Etapa Finala 2016

    NR. CRT

    NUME SI PRENUME

    CLASA

    PREMIUL

    1

    ILIE RARES STEFAN

    VIII

    Locul II+ tabrara

    Concurs National de Stiinte si Tehnologii
    aprilie 2016

    NR. CRT

    NUME SI PRENUME

    CLASA

    PREMIUL

    1

    Iliescu Andrei

    VIII

    Premiu Special

    2

    Hisil Selim

    VIII

    Premiu Special

    3

    Ionescu Andrei

    VII

    Premiu Special

    4

    Panait Alina

    VII

    Premiu Special

    5

    Soare Cristian

    VII

    Premiu Special

    Concurs de Fizica Creativa Stefan Procopiu
    mai 2016

    NR. CRT

    NUME SI PRENUME

    CLASA

    SECtIUNEA

    PREMIUL

    1

    Ionescu Andrei

    VII

    Grupuri de cooperare

    Diploma Jules Verne

    2

    Panait Alina

    VII

    Grupuri de cooperare

    Diploma Jules Verne

    3

    Soare Cristian

    VII

    Grupuri de cooperare

    Diploma Jules Verne

    4

    Varlan Ingrid

    VI

    Grupuri de cooperare

    Diploma Jules Verne

    5

    Panait Alina

    VII

    Referate stiintifice

    Diploma Copernic

    6

    Ionescu Andrei

    VII

    Referate stiintifice

    Diploma Newton

    7

    Soare Cristian,

    VII

    Referate stiintifice

    Diploma Newton

    8

    Panait Alina

    VII

    Compozitii pe teme stiintifice

    Diploma Jules Verne

    Olimpiada Judeteana de Astrofizica, 2016

    NR. CRT

    NUME SI PRENUME

    CLASA

    PREMIUL

    1

    Soare Cristian

    VII

    MENtIUNE

    Olimpiada Judeteana de Limba Germana, 2016

    NR. CRT

    NUME SI PRENUME

    CLASA

    PREMIUL

    1

    Mincu Mihai

    VIII

    III