Gimnaziu - premii obtinute
an scolar 2014 - 2015

  •  

    Nr. crt. Nume si prenume elev Clasa Premiu Concurs
    1 NICULESCU TEODORA a-VIII-a A MENTIUNE GENERAȚIA 15
          PREMIUL III LUMINA MATH
          PREMIUL II OLIMPIADA DE LINGVISTICĂ
          MENTIUNE GENERAȚIA 15
          MENTIUNE OLIMPIADA DE CHIMIE
          PREMIUL I CANGURUL LINGVIST ETAPA JUDETEANA
          MENTIUNE VORBIȚI, SCRIEȚI ROMÂNEȘTE
    2 VLAD ADUMITROAIE a-VIII-a A LOCUL III CONCURSUL NATIONAL INFOMATRIX
          ARGINT FIRST STEP
          DIPLOMA COPERNIC CONCURS DE CREATIVITATE IN FIZICA SI TEHNOLOHGII „STEFAN PROCOPIU
    3
    BĂDULESCU ANDREI CĂTĂLIN
    a-VII-a A III LUMINA MATH
          III OLIMPIADA DE MATEMATICĂ, FAZA JUDEȚ
          MENȚIUNE REGALUL GENERAȚIEI XXI
          MENȚIUNE GENERAȚIA 15
          MENȚIUNE GRIGORE MOISIL
          LOCUL II – 167 p CANGURUL LINGVIST ETAPA JUDETEANA – LB.GERMANA
          MENTIUNE CONCURS JUDETEAN DE MATEMATICA „PRIETENII LUI PITAGORA”
    4 BĂDULESCU VLAD ALEXANDRU a-VII-a A III LUMINA MATH
          III OLIMPIADA DE MATEMATICĂ, FAZA JUDEȚ
          MENȚIUNE REGALUL GENERAȚIEI XXI
          MENȚIUNE GENERAȚIA 15
          MENTIUNE GRIGORE MOISIL
          MENȚIUNE CONCURS JUDETEAN DE MATEMATICA „PRIETENII LUI PITAGORA”
    5
    CÂINARU MARIA ALEXANDRA
    a-VII-a A MENȚIUNE OLIMPIADA DE LINGVISTICĂ
          MENȚIUNE REGALUL GENERAȚIEI XXI
          DIPLOMA JULES VERNE & NEWTON & EINSTEIN CONCURS DE CREATIVITATE IN FIZICA SI TEHNOLOHGII „STEFAN PROCOPIU
    6 CRĂCIUN CRISTIAN GEORGE a-VII-a A ARGINT FIRST STEP
          DIPLOMA EINSTEIN & NEWTON& COPERNIC & MEDALIE EUROINVENT CONCURS DE CREATIVITATE IN FIZICA SI TEHNOLOHGII „STEFAN PROCOPIU
    7 COJOIANU RARES a-VII-a A ABSOLVENT AL CURSURILOR DISCIPLINEI BIOLOGIE DIN CADRUL CENTRULUI JUDETEAN DE EXCELENTA PRAHOVA
    8 DUMITRU ALEXANDRA EMILIA a-VII-a A MENȚIUNE OLIMPIADA DE MATEMATICĂ, FAZA JUDEȚ
          MENȚIUNE CONCURS JUDETEAN DE MATEMATICA „PRIETENII LUI PITAGORA”
    9 DUMITRESCU ANA MARIA a-VII-a A MENȚIUNE REGALUL GENERAȚIEI XXI
          MENȚIUNE OLIMPIADA DE MATEMATICĂ-JUDEȚ
          PREMIUL III OLIMPIADA DE LINGVISTICĂ
          HONOURABLE MENTION PUBLIC SPEAKING ETAPA JUDETEANA
          MENȚIUNE GENERAȚIA 15
          MENȚIUNE OLIMPIADA ROMÂNĂ
          PREMIUL III OLIMPIADA DE LECTURA CA ABILITATE DE VIATA – ETAPA JUDETEANA
          PREMIUL I LA ESEU PROIECT NATIONAL IA ATITUDINE, FII ECO
          DIPLOMA COPERNIC CONCURS DE CREATIVITATE IN FIZICA SI TEHNOLOHGII „STEFAN PROCOPIU
          ABSOLVENT AL CURSURILOR DISCIPLINEI MATEMATICA DIN CADRUL CENTRULUI JUDETEAN DE EXCELENTA PRAHOVA
    10 GHIȚUN ALEXANDRU a-VII-a A MENȚIUNE GENERAȚIA 15
          MENȚIUNE SPECIALA NASA
    11 ILIE RARES STEFAN a-VII-a A MENȚIUNE REGALUL GENERAȚIEI XXI
          MENȚIUNE LUMINA MATH
          PREMIUL III OLIMPIADA DE MATEMATICĂ-JUDEȚ
          MENȚIUNE OLIMPIADA „LECTURA CA ABILITATE DE VIATA” – ETAPA JUDETEANA
          PREMIUL III etapa NATIONALA CANGURUL MATEMATICIAN
          MENȚIUNE GENERAȚIA 15
    12 MINCU MIHAI DANIEL a-VII-a A MENȚIUNE REGALUL GENERAȚIEI XXI
          PREMIUL II LUMINA MATH
          MENȚIUNE OLIMPIADĂ MATEMATICĂ-JUDEȚ
          PREMIUL II GENERAȚIA 15
          PREMIUL I GRIGORE MOISIL
          PREMIUL III OLIMPIADA DE BIOLOGIE
          PREMIUL III CONCURS INTERJUDETEAN DE FIZICA PHI
          PREMIUL II OLIMPIADA FIZICĂ-JUDEȚ
          LOCUL 1 – 175 p CANGURUL LINGVIST ETAPA JUDETEANA – LB.GERMANA
          PREMIUL I CONCURS JUDETEAN DE MATEMATICA „PRIETENII LUI PITAGORA”
          PREMIUL I CONCURS INTERJUDETEAN DE CHITARA CLASICA
          DIPLOMA COPERNIC & EINSTEIN & NEWTON CONCURS DE CREATIVITATE IN FIZICA SI TEHNOLOHGII „STEFAN PROCOPIU
          ABSOLVENT AL CURSURILOR DISCIPLINEI MATEMATICA DIN CADRUL CENTRULUI JUDETEAN DE EXCELENTA PRAHOVA
    13 OPREA KARINA a-VII-a A MENȚIUNE OLIMPIADA DE „LECTURA CA ABILITATE DE VIATA” – ETAPA JUDETEANA
          PREMIUL I CONCURS NATIONAL DE PIAN „IULIA HASDEU”
    14 ȘTEFĂNESCU IOAN MIHNEA a-VII-a A MENȚIUNE GENERAȚIA 15
          MENȚIUNE GRIGORE MOISIL
          PREMIUL I CONCURS JUDETEAN DE MATEMATICA „PRIETENII LUI PITAGORA”
    15 TUDOR ANDREI COSMIN a-VII-a A MENȚIUNE REGALUL GENERAȚIEI XXI
          PREMIUL III LUMINA MATH
          MENȚIUNE OLIMPIADA MATEMATICĂ-JUDEȚ
          LOCUL 1 NAȚIONAL CANGURUL LINGVIST – LB ROMANA
          PREMIUL 1 GENERAȚIA 15
          MENȚIUNE GRIGORE MOISIL
          LOCUL 1 NAȚIONAL CANGURUL MATEMATICIAN
          DIPLOMA COPERNIC & EINSTEIN & NEWTON CONCURS DE CREATIVITATE IN FIZICA SI TEHNOLOHGII „STEFAN PROCOPIU
          ABSOLVENT AL CURSURILOR DISCIPLINEI FIZICA DIN CADRUL CENTRULUI JUDETEAN DE EXCELENTA PRAHOVA
    16 VIȘAN VICTOR a-VII-a A MENȚIUNE REGALUL GENERAȚIEI XXI
          MENȚIUNE LUMINA MATH
          PREMIUL III CONCURS JUDETEAN DE MATEMATICA „PRIETENII LUI PITAGORA”
          ABSOLVENT AL CURSURILOR DISCIPLINEI FIZICA DIN CADRUL CENTRULUI JUDETEAN DE EXCELENTA PRAHOVA
    17 ANGHELACHE MIHNEA a-VII-a B BRONZ FIRST STEP
          MENȚIUNE CONCURSUL NATIONAL DE STIINTE SI TEHN.
          MENTIUNE SPECIALA NASA
          DIPLOMA ARHIMEDE CONCURS DE CREATIVITATE IN FIZICA SI TEHNOLOHGII „STEFAN PROCOPIU
    18 HISIL SELIM a-VII-a B LOCUL III CONCURSUL NATIONAL INFOMATRIX
          BRONZ FIRST STEP
    19 ILIESCU ANDREI a-VII-a B DIPLOMA ARHIMEDE & JULES VERNE & COPERNIC CONCURS DE CREATIVITATE IN FIZICA SI TEHNOLOHGII „STEFAN PROCOPIU
          MENȚIUNE CONCURSUL NATIONAL DE STIINTE SI TEHN.
          MENȚIUNE SPECIALA NASA
    20 MADAR SEBASTIAN a-VII-a B DIPLOMA HENRI COANDA CONCURS DE CREATIVITATE IN FIZICA SI TEHNOLOHGII „STEFAN PROCOPIU
    21 PANTAZI RADU a-VII-a B BRONZ FIRST STEP
    22 SULTANA ANDREEA a-VII-a B LOCUL II CAMPIONATUL NATIONAL DE KARATE
    23 VISAN IOANA a-VII-a B BRONZ FIRST STEP
    24 BÎRZAN ADELIN a-VI-a A MENȚIUNE REGALUL GENERAȚIEI XXI
          PREMIUL III LUMINA MATH
          MENȚIUNE OLIMPIADA MATEMATICĂ-JUDEȚ
          MENȚIUNE GENERAȚIA 15
          CALIFICARE BARAJ LA NATIONALA CANGURUL MATEMATICIAN
          MENȚIUNE FIZICĂ
    25 BALAITA ALESSANDRA a-VI-a A BRONZ FIRST STEP
    26
    DUMITRAȘ BOGDAN ANDREI
    a-VI-a A MENȚIUNE GENERAȚIA 15
          AUR FIRST STEP
          MENȚIUNE OLIMPIADA BIOLOGIE-JUDEȚ
          PREMIUL III CONCURS JUDETEAN DE MATEMATICA „PRIETENII LUI PITAGORA”
          DIPLOMA COPERNIC & JULES VERNE CONCURS DE CREATIVITATE IN FIZICA SI TEHNOLOHGII „STEFAN PROCOPIU
          ABSOLVENT AL CURSURILOR DISCIPLINEI LB.ENGLEZA DIN CADRUL CENTRULUI JUDETEAN DE EXCELENTA PRAHOVA
    27 GAIȚĂ ȘTEFAN a-VI-a A MENȚIUNE REGALUL GENERAȚIEI XXI
          MENȚIUNE LUMINA MATH
          PREMIUL II OLIMPIADA MATEMATICĂ-JUDEȚ
          MENȚIUNE GENERAȚIA 15
          CALIFICARE BARAJ LA NATIONALA CANGURUL MATEMATICIAN
          ABSOLVENT AL CURSURILOR DISCIPLINEI MATEMATICA DIN CADRUL CENTRULUI JUDETEAN DE EXCELENTA PRAHOVA
    28 IONESCU ANDREI CEZAR a-VI-a A MENȚIUNE REGALUL GENERAȚIEI XXI
          MENȚIUNE OLIMPIADA MATEMATICĂ-JUDEȚ
          MENȚIUNE GENERAȚIA 15
          MENȚIUNE SPECIALĂ NASA
          MENȚIUNE OLIMPIADA ASTRONOMIE
          MENȚIUNE CONCURSUL NATIONAL DE STIINTE SI TEHN.
          DIPLOMA JULES VERNE & ARHIMEDE CONCURS DE CREATIVITATE IN FIZICA SI TEHNOLOHGII „STEFAN PROCOPIU
          ABSOLVENT AL CURSURILOR DISCIPLINEI MATEMATICA DIN CADRUL CENTRULUI JUDETEAN DE EXCELENTA PRAHOVA
    29 MAREȘ CIPRIAN GABRIEL a-VI-a A MENȚIUNE REGALUL GENERAȚIEI XXI
          PREMIUL III LUMINA MATH
          MENȚIUNE OLIMPIADA MATEMATICĂ-JUDEȚ
          HONOURABLE MENTION PUBLIC SPEAKING ETAPA JUDETEANA
          MENȚIUNE GENERAȚIA 15
          AUR FIRST STEP
          MENȚIUNE OLIMPIADA DE LINGVISTICA
          DIPLOMA COPERNIC & JULES VERNE CONCURS DE CREATIVITATE IN FIZICA SI TEHNOLOHGII „STEFAN PROCOPIU
          ABSOLVENT AL CURSURILOR DISCIPLINEI MATEMATICA DIN CADRUL CENTRULUI JUDETEAN DE EXCELENTA PRAHOVA
    30 MARINESCU MIHAI a-VI-a A MENȚIUNE LUMINA MATH
          MENȚIUNE GENERAȚIA 15
          MENȚIUNE SPECIALĂ NASA
          PREMIUL III CONCURS JUDETEAN DE MATEMATICA „PRIETENII LUI PITAGORA”
    31 MOLDOVEANU CĂTĂLIN IONUȚ a-VI-a A MENȚIUNE GENERAȚIA 15
          MENȚIUNE CONCURS JUDETEAN DE MATEMATICA „PRIETENII LUI PITAGORA”
    32 PANAIT ANDREEA ALINA a-VI-a A PREMIUL III LUMINA MATH
          MENȚIUNE GRIGORE MOISIL
          MENȚIUNE TERRA GEOGRAFIE
          MENȚIUNE FIZICĂ
          MENȚIUNE SPECIALĂ NASA
          MENȚIUNE CONCURSUL NATIONAL DE STIINTE SI TEHN.
          BRONZ FIRST STEP
          PREMIUL I CONCURS JUDETEAN DE MATEMATICA „PRIETENII LUI PITAGORA”
          DIPLOMA JULES VERNE & ARHIMEDE CONCURS DE CREATIVITATE IN FIZICA SI TEHNOLOHGII „STEFAN PROCOPIU
    33 SOARE CRISTIAN a-VI-a A MENȚIUNE LUMINA MATH
          MENTIUNE SPECIALA CANGURUL LINGVIST ETAPA NATIONALA – LB. GERMANA/ LOC 1 PE JUDET
          HONOURABLE MENTION PUBLIC SPEAKING ETAPA JUDETEANA
          MENȚIUNE TERRA GEOGRAFIE ET I + II
          MENȚIUNE CONCURS INTERJUDETEAN DE FIZICA PHI
          MENȚIUNE SPECIALĂ NASA
          MENȚIUNE CONCURSUL NATIONAL DE STIINTE SI TEHN.
          DIPLOMA JULES VERNE & ARHIMEDE CONCURS DE CREATIVITATE IN FIZICA SI TEHNOLOHGII „STEFAN PROCOPIU
    34 GEROGESCU ALIN a-VI-a B PREMIUL II PUBLIC SPEAKING ETAPA JUDETEANA
             
    35 ALEXANDRU MARIA TEODORRA a-V-a B MENȚIUNE VORBIȚI, SCRIEȚI ROMÂNEȘTE
    36 COSTEA ANDREI a-V-a B MENȚIUNE OLIMPIADA MATEMATICĂ-JUDEȚ
          MENȚIUNE GENERAȚIA 15
          BRONZ FIRST STEP
          MENȚIUNE CONCURS JUDETEAN DE MATEMATICA „PRIETENII LUI PITAGORA”
    37 CRISTOVESCU SORINA a-V-a B MENȚIUNE REGALUL GENERAȚIEI XXI
          MENȚIUNE LUMINA MATH
          MENȚIUNE OLIMPIADA MATEMATICĂ-JUDEȚ
          MENȚIUNE GRIGORE MOISIL
          PREMIUL III VORBIȚI, SCRIEȚI ROMÂNEȘTE
          MENȚIUNE CONCURS JUDETEAN DE MATEMATICA „PRIETENII LUI PITAGORA”
    38 HISIL YUSUF a-V-a B BRONZ FIRST STEP
    39 IVAN OLIVIA MARIA a-V-a B MENȚIUNE REGALUL GENERAȚIEI XXI
          MENȚIUNE LUMINA MATH
          MENȚIUNE GENERAȚIA 15
          MENȚIUNE VORBIȚI, SCRIEȚI ROMÂNEȘTE
    40 RICIU BIANCA ALEXANDRA a-V-a B MENȚIUNE OLIMPIADA MATEMATICĂ-JUDEȚ
          MENȚIUNE GENERAȚIA 15
          PREMIUL III CONCURS JUDETEAN DE MATEMATICA „PRIETENII LUI PITAGORA”
    41 VÂRLAN INGRID a-V-a B PREMIUL II REGALUL GENERAȚIEI XXI
          PREMIUL III LUMINA MATH
          MENȚIUNE OLIMPIADA MATEMATICĂ-JUDEȚ
          MENȚIUNE GENERAȚIA 15
          MENȚIUNE GRIGORE MOISIL
          PREMIUL I CONCURS JUDETEAN DE MATEMATICA „PRIETENII LUI PITAGORA”